Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek je opsán z jednoho blogu, takže jen kopíruji, ale stojí to za to.. Jen si nejsem jista, jestli ten dotyčný to myslel jako legraci, nebo to myslí vážně :)

Jak být emo?

Pokud chceš být in, měl bys bejt emo! Proč? Protože emo teď děsně moc frčí a kdo není emo, jakoby nebyl! Vážně, móda pseudo punkerů či psedudo hiphoperů je už dávno mimo, zapomeň na styly jako je punk nebo hiphop a buď emo. Jen tak tak budeš skutečně in.

Co je to emo styl?

Ty nevíš co je emo? Nevadí, od toho tu jsme, abychom ti to objasnili. Emo je všechno! Kdysi se sice říkalo, že všechno je techno, ale tahle doba už je dávno pryč a odvál ji vítr stejně jako výše uvedené vlny punku nebo hiphopu. V širším měřítku je emo v první řadě hudební styl. Moc dobrý hudební styl. Dost těžko se to popisuje, ale je to taková hudba, ve které jsou emoce, je hodně depresívní, zpívá se o vztazích, nenaplněných láskách, myšlenkách na sebevraždu a podobných pesimistických věcech. (Pozor: nepleť si to s gothic stylem – ten je k ničemu a hlavně není in!).

Obrazek

Emo má své kořeny hodně v minulosti (v době, kdy jsi ani ty nebyl/a na světě) a do jisté doby bylo součástí hardcore scény (HC). Dnes se výrazem emo titulkuje každá tvrdší hudba, do které se dávají nějaké emoce, city atp. (emo je zkratka emotional).

Jak se emo čte?

První krok, jak se stát emo spočívá v tom, že se naučíš slovo emo vyslovovat. Chápeš, jakej by to mohl být trapas, kdybys to nevěděl/a? Emo můžeš číst tak jak je napsané [emo] nebo anglicky jako [ímo]. Dobře, první krok máme za sebou, popojedem.

Víš, že: První česká kapela, která se zasloužila o propagaci ema, byla Vypsaná fixa s písní 1982? Viz část textu: “…jsem malej ímo a ty jsi princezna…”

Muzika a hudba obecně

Bylo by to na opravdu dlouhé povídání a není zde na to prostor, takže část ohledně emo hudby vezmeme pouze ve zkratce. Pokud chceš být správný emo boy či emo girl, musíš poslouchat emo hudbu. Je mnohdy těžké posoudit, co v hudbě ještě spadá do soudku emo, nicméně nic nezkazíš skupinami jako jsou My Chemical Romance, Taking Back Sunday, Fall Out Boy, PANIC! at the disco, All American Rejects. Tyhle skupiny v případě, že s emem začínáte, jakmile budete poslouchat emo dýl, zjistíte, že jsou i další mnohem lepší (mnohem víc emo) kapelky, z nichž většina sídlí na MySpace a podobných webech. Stejně tak zjistíte, že emo má spoustu subžánrů, jako je screamo (pojďmě si trochu zařvat), emocore (takové melodické hardcore, někdy hodně do popu), hardcore emo (budeme hodně hlasití a nebude nám moc rozumět) a další.

Obrazek

Obecně se dá emo hudba klasifikovat jako taková, ve které se střídají rytmy a tempa, chvíli se tu šeptá, chvíli zase řve. Řeší se tu různé osobní problémy popsané výše a hudba bývá mnohdy celkově depresívní neřku-li ujetá.

Emo a životní postoje

Být emo s sebou nese jisté společenské závazky a zvyklosti. Pravidlo číslo jedna je, že byste měli zapomenout na všechny ostatní. Už žádné party s přáteli, žádné navštěvování kina a pochichotávání se s kamarádkami. Jako emo se musíte ze společnosti vyčlenit, stáhnout se do své ulity, najít si ten nejtemnější kout ve svém pokoji a vycházet z něho pokud možno co nejméně. Když to budete pořádně trénovat, dříve či později se dostaví to, k čemu by měl jednou každý emař dojít - depky. Deprese prostě k emu patří a kdo nemá depky, jakoby (emař) nebyl!

Jako správný emař by ses měl/a stavět proti různým společenským nešvarům jako je nadměrné pití alkoholu nebo užívání drog. Značná část emo lidí je sxe, tedy Straight Edge, takže odmítají zásadně pití, kouření nebo sex. (i když spousta z nich tyhle věci provozuje, aby byli cool…).

Sebeubližování nebo myšlenky na sebevraždu by rovněž měly patřit k tvému dennímu chlebu. Tohle prostě emové dělají, protože jim celý svět ubližuje (určitě to znáš, že?). Nos proto vždycky při sobě pár žiletek, provaz nebo nůž, nikdy nevíš, kdy se něco z toho může hodit (tvoji rodiče určitě znají tzv. KPZ - krabičku poslední záchrany - do ní si pár těchto věcí můžeš schovat a mít je vždy při sobě, to víš, kdyby náhodou šlo do tuhého a začala odcházet deprese…)

Emo boys vs. emo girls

Bude to pro tebe možná k nevíře, ale většina emo lidiček jsou kluci! To především z důvodu, že jsou odmítáni perfektně vypadajícími holkami anebo proto, že mají malé penisy a stydí se za to a emo je způsob, jak se s tímto problémem vypořádat. Holky jsou na tom ale se svými trápeními podobně - začínají mít deprese třeba z toho, že nemají dokonalá těla, něco je u nich v nepořádku a proto je emo logickým výústěním jejich problémů. (Netvrdím, že emo holky nejsou krásné, ale už jsi někdy slyšel/a o nějaké Miss, co by byla emo?).

Obrazek

Nedá mi to, aby se nezastavil u problémů se sexualitou. Pokud se ti aspoň trochu zdá, že se ti líbí zástupci stejného pohlaví, dá se říci, že jsi emo. Spousta emo je totiž jako ty orientována na stejné pohlaví - i když holky většinou bývají lesbičky, kluci zase spíše bisexuálové. Jsi holka cítíš se, že tě přitahují i kluci i holky? Klid, i ty jsi samozřejmě emo. Nyní se pojďme podívat na to, jak dát najevo, že patříš k stále se zvětšující skupince emo lidiček.

Jak se česat a jak mít vlasy jako emo

Zatím tu nepadlo téměř to nejzásadnější - pokud chceš být emo, měl bys dbát na své vlasy. Právě vlasy mohou být jedním z hlavních poznávacích znaků příznivců stylu emo. To úplně nejjednoduší pravidlo, jak poznat svého emaře říká, že emař vždycky ukazuje jen jedno oko. Druhé má zakryté vlasy sčísnutými na patku. Nikdo neví, proč to tak je, obecně se traduje, že se tím snažíš ukrýt před světem nebo že to je jen prostě z nedostatku sebeúcty.

Obrazek

Druhou zásadní věcí v případě emo účesu je barva vlasů. Ta by měla být bez výjimky černá nebo hnědá. Jasně, jsou sice mezi náma bloďatí emaři, ale ti opravdu nejsou tak silní ve svém přesvědčení jako my ostatní! Prostě když chceš být emo, jdi do černé. Tečka. (barev na vlasy je všude spousta, takže proč se nějak zbytečně odlišovat?). (Dobře, přiznávám, emo budete i s jinýma barvama vlasů [ostře růžová, světle fialová, ledově modrá, jasně červená nebo zelená], já jen tu černou mám tak rád)

Je to nutnost pro emo boys and emo girls?

Nikde není psáno, že musíte mít dlouhé vlasy přes oko, nicméně tak budete snázeji identifikovatelní jinými emaři. V případě kluků je to tedy nutnost (ne ovšem nezbytnost). Holky mohou mít vlasy krátké i dlouhé, ovšem v každém případě by měly být doplněny nějakou čelenkou (nejlépe růžovou a nejlépe tam mohou být čelenky i dvě - čím víc čelenek, tím víc emo), případně nějakou odpovídající stuhou nebo sponou.

Emo styl, emo móda neboli emo fashion

Víš, že emo znamená v latině koupit? Takže jestli chceš být správný emař, musíš často nakupovat. Je jedno, co to bude, jde tu především o ten samotný nákupní akt. Přesně v okamžiku placení a předávání peněz té podivné osobě za kasou jsi na vrchlu ema. (Pozor: předtím, než se vrhnete na nákupy, je třeba si osvojit chození z koutů na denní světlo, viz dále). Ptáš se, co všechno si kupovat, pokud chceš být správný emo boy či emo girl? Náš malý módní průvodce ti v tomhle všem pomůže! Připraven? Jdeme na to…

Jak se oblékat jako emo boy

Jak bylo řečeno, obarvené černé vlasy, to je základ. Případně se ještě připouští velmi krátké vlasy (pokud vlasů není mnoho). Rozhodně nic nezkazíte zarostlou tváří (pokud máte co holit) - ovšem jen takovou tou po dvoudenním neholení! Na hlavu narazte čepici, tzv. che gevarovku. V uších (a jiných tělních částech) byste samozřejmě měli mít nějaký ten piercing (čím víc jich máte, tím více jste emo). Základem je pierc ve rtu, posunutý doleva či doprava. Noste uplé oblečení (kupujte si všechno o číslo menší!), všechno nejlépe černé občas ozvláštněné nějakou sytou barvou (především růžová). Rozhodně nic nezkazíte tzv. babičkovskými svetry (takové ty svetry, které jste neradi nosili jako malí), noste trička do V, zpod nich by měla vyčuhovat košile (většinou bílá). Kalhoty noste rozhodně uplé (nezapomeňtě, hiphop je out), ovšem na zadku volnější. Na ně napasujte nějaké perfektně padnoucí pásek s pyramidkami. Boty dle libosti, pravověrní emaři nosí jedině Conversky, ale nic ale nezkazíte skate botami, vanskami apod.

Obrazek

Jak se oblékat jako emo girl

Emo girls mají co se oblékání týče obrovské možnosti. Stylů, které emo ovlivnily je spousta. V oblečení nejsou žádná pravidla, ovšem platí že letí proužkované věci (samozřejmě opět převažuje černá), sem tam se někde mohou objevit puntíky, důležitý je patřičný temný make-up (který podtrhne vaše emo-já a dá všem najevo, že o ně nestojíte). Jako správná emo girl bys neměla zapomenout na různé doplňky, které z tebe udělají emo královnu. Jsou to především čelenky (nejlépe růžové), šály (čím delší, tím lepší) nebo různé korálky a přívěšky. Stejně tak by ti také neměly chybět piercingy (hodně populární jsou plugy do uší) a na nohách Conversky. Jinak se inspirujte světem okolo a hlavně se odlište těmi proužky. Převažující barvy by měly být černé, hnědé (khaki), tmavě zelené atp. Všechny křiklavé barvy by pak měly sloužit jako doplněk (tj. jen s čistě žlutým tričkem emo nebudete!). Inspirací budiž obrázky níže.

Obrazek

Oblečení pro něj i pro ni

Spousta doplňků se dá použít pro něj i pro ni. Jsou to hlavně odznáčky. Opět čím více, tím lépe. Těmi si můžete zkrášlit třeba batoh nebo tašku nebo rovnou oblečení (třeba u kluků na čepici to vypadá cool!). Jestliže nosíte brýle, jediný povolený typ jsou takové ty se silnými obroučkami, s nimiž budete vypadat opravdu intelektuálně. Dále můžete nosit nějakou tašku, k emu patří tzv. DYI žebračenky (plátěné tašky domácí výroby přes rameno), ale rozhodně nic nezkazíte nějakou kupovanou tašku (ale musí být přes rameno, batohy v emu moc nefrčí!). Tak, tím jsme probrali to, jak bys měl/a vypadat, aby jsi všem dala najevo, že jsi emo. Čti dál, abys věděl/a, kde na ty pravé emo boys and emo girls jako ty narazit!

Kde hledat emo lidi?

Člověk je sice tvor společenský, ale emo ne! Tedy občas je ale cool zajít do společnosti a ukázat, kdo je ten největší emař, že. Tady máš pár tipů na místa, kde se lidé vyznávající emo styl nejčastěji zdržují:

  • skate parky - pokud chceš být správný emař, tak sk8 parky sjou tím pravým místem k seznámení s dalšími emo kids
  • obchody s hudebninami - ovšem málokdy si tu něco koupí, mají přece internet!
  • v různých temných rozích a ulicích - většinou je poznáš podle toho, že kouří cigaretu a co 3 až 4 sekundy pohazují hlavou, aby si spravili vlasy padající do čela
  • knihovny – emo lidičky bývají často intelektuálové a rádi (a často) čtou různé manga komiksy a sledují anime
  • za počítačem - servery typu MySpace.com nebo VampireFreaks.com jsou plné emařů, stačí si najít jen toho nejvhodnějšího! (toho poznáte podle fotky v profilu, která by měla být focena z úhlu 37,5 stupně!)
  • na koncertě – koncerty jsou samozřejmě skvělým místem k potkání emařů

Emo mluva aneb jak být správným emařem na netu

Takže jelikož je třeba i v hlubokých vodách internetu dávat najevo, kdo a co je nejlepší (EMO!), je třeba si osvojit několik hlavních zásad, jimi když se budeš řídit, budeš správně emo. Začneme především tím, jak se vyjadřovat obecně. Pravidlo číslo jedna zní emoce. Ať už budeš o čemkoliv psát, nezapomeň zmínit, jak to na tebe působí, co to s tebou vnitřně dělá, jak se cítíš a zda z dané věci máš větěí či menší chuť na sebevraždu. Forma tvého sdělení by měla být pokud možno co nejvíce emo. Že nevíš, co to znamená? Tak třeba aby už jediný pohled na písmenka dával najevo, že tohle je opravdu EMOtivní text. Často používej zkratky, aby nikdo nevěděl, o čem píšeš (ale zase aby to emaři jako ty poznali!).

Určitě nic nezkazíš osvojením si tzv. leet [1337] speaku, což jsou různé zkratky typu omg (význam: “O můj bože”), wtf (význam: “Co to sakra je”), rofl (význam: “Z toho se válím smíchem pod stolem”), lol (význam: “Tak to bylo směšný”), imho (význam: “Já si myslím” [imho se dá navíc skvěle zkrátit jen na imo!]), populární české mtmmmr (význam: “Mám tě moc moc moc moc rád/a [samosebou čím víc “m”, tím víc emo]). Rovněž nesmíš zapomenout na speciální emo smajlíky! To, že máš něco rád/a vyjádříš <3 (opět čím víc,…) nebo polibek můžeš někomu poslat ?-* (Pozor! :-* je obyčejnej [čti: ne-emo] polibek, tomu se vyhni!).

Aby jsi byl na netu odlišitelný od masy tupých oveček (ne-emařů), používej na chatech a na MySpace zásadně všeříkající přezdívky typu x.suicider.x nebo třeba x.ihavenoboy.x.

Jak být emo v kostce - shrnutí výše uvedeného

Noste dlouhé vlasy zakrývající jedno oko. Mějte profil na serverech typu MySpace.com. Tam vystavte své fotky, které by měly být zásadně z úhlu 37,5 stupně. Nikdy se na fotkách nesmějte. Pokud se nefotíte z tohoto úhlu, foťte se napřímo, ale přes zrcadlo (nezapomínejte na to skrývat část svého obličeje vlasy!). Oblečení noste převážně černé, sem tam ozvláštněné nějakou sytou barvou (růžová). Jeho velikost by měla být o číslo menší než běžně nosíte (aby bylo řádně upnuté). Pokud máte možnost výběru, volte oblečení s proužky, puntíky, na nohy potom boty značky Converse (klasické AllStarky). K oblečení volte různé emo doplňky jako jsou odznáčky, šály nebo třeba čelenky. Seďte v rohu a brečte, moc se nestýkejte s lidmi, když už, tak maximálně jen s těmi z MySpace. Pokud vás někdo z nich naštve, sežeňte si žiletku a začněte přemýšlet o sebevraždě a povězte o tom všem okolo. Poslouchejte emo muziku. Buďte in, buďte emo.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cialis online cialiswithdapoxetine.com

(cialis tadalafil & dapoxetine, 31. 10. 2021 1:05)

https://cialiswithdapoxetine.com/ cialis dosage

Blood insistence plan

(AaginsAbrabs, 8. 10. 2018 7:07)

Poids est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/pharmacie-en-ligne-cialis-generique/

What you miss to know about high-pitched blood exigency

(AApoppyJet, 29. 7. 2018 14:20)

Torsion bras de quelqu'un est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-tadalafil-tablets/

by Emo

(Terry, 2. 6. 2016 16:57)

Pravda,až na pár věcí.Emo nežije jenom z pravidel která tu jsou napsaná.Někdy mají dobrou náladu,smějou se,volný čas tráví s "normálními" přáteli atd...Přece jenom to jsou normální lidi i když...trochu jiný.
PS:Já jsem Emo:)

Souhlasím s Diamant

(Derr, 30. 4. 2013 19:12)

Vážně? Bej in? Víc už ani nečtu, protože je to chujovina nad chujoviny! Právě emo lidi sou odstrkovaní a rozhodně to není IN!!!! Je to styl života a ne jenom podělaná móda!!!! To že si přečteš v časáku o emo z tebe rozhodně emo nedělá! Já sem emařka už dlouho a v životě sem neviděla větší pitomost než je tenhle blog! Fakticky bys to měla smazat než přibyde víc pitomců jako si ty

super

(pravi emo , 2. 1. 2015 13:45)

nedhera ja se také takle oblekam sesu atd..
souhlasim se vsím tento blog je kritý

kritika kritiky

(Wellstiell@centrum.cz, 3. 3. 2008 20:09)

přečetla jsem si jen pár komentů aúplně mi to stačilo, abych už jich víc číst nechtěla, autoři (ti kritizující EMOstyl) jsou podle mě arogantní a zamindrákování blbci, absolutně netolerantní k ostatním
já osobně EMO neodsuzuju, podle mě je naopak super, že se někdo dokáže odlišit od davu a pokud chce tak být samotář a nemít kolem sebe bandu dalších lidí, když je k životu kolikrát nepotřebuje
a to, že je někdo samotář a třeba i nešťasnej asi jen tak nevimění za nic jinýho, když se objeví něco jinýho (reakce na koment heh!!! )
ještě k lidem co se řežou žiletkou - asi k tomu mají svý důvody a není důvod je úrážet a nazývat blbcema, spíš se je snažit pochopit a třeba jim i pomoct (samozřejmě jen v případě, že o to sami nešťastní EMA stojí)
a ještě pro pořádek - EMEM se člověk nestává, aby byl nešťastnej, ale ne´šťastnej a samotářskej je sám od sebe, ne kvůli tomu, aby byl in

Re: kritika kritiky

(blb, 29. 6. 2014 15:36)

Přesně si to vystihla, já sem emo a za tenhle moment ti moc dekuju

skupina

(kiki, 29. 4. 2014 19:22)

zakladam skupinu od 11 do 15 pro let koho ve skole neberou a sikanujou ho stejnak jako mne kdyby ste mnel nekdo zajem tak mi napiste ne email zuzu.pollakova@seznam.cz

Re: skupina

(Lucka, 5. 6. 2014 22:32)

Ahoj lidi jsem Lucka je mi 11 bydlim v chomutove a chci zalozit EMO CHICKS SKUPINU :3 PRIDEJTE SE PLS KDO CHCE NAPISTE MI NA EMAIL LUCY.FOX@SEZNAM.CZ :33 ^^ <3 DEKUJI MVMMMMMMMMMMMR :*

prostě o mně

(Lucka, 14. 8. 2012 17:20)

Je mi 10 let a chci být emo.Ale nevim jestli to je dobrej nápad

o mne

(kiki, 29. 4. 2014 17:40)

chci byt Emo ale nevim jak na to budou reagovat lidi kolem mne prosim poradte kdo s ti mate skusenosti

čti jek je to z emem já sem totiž emo

(Emo girl, 9. 1. 2009 17:30)

AHOJKY JMENUJI SE EMO GIRL KIKINA. VEDU SVOJI PARTU 6 LET TAK VÍM CO JE TO OPRAVDU EMO BYLO MI ASI 5-6 LET KDY SEM SLIŠELA O EMU.A ŘEKLA SI ... HOLKY A KLUCI KDO CHCE BÝT EMO!!! NO JASNĚ ŽE SE PŘIHLÁSILI VŠICHNI ALE AŽ DO MÉ 5 TŘ. BYLO JICH VÍC A VÍC JE MI 11 LET TET´ MI BUDE 9.9 12 LET. V MOJÍ PARTĚ NÁS JE ASI 12 HOLEK A 10 KLUKŮ..... ALE NEBOJTE SE KDO CHCE BEJT EMO JE SMUTNÝ TO JO ALE NAOPAK SI TO UŽÍVEJ!!!! O KLUKY NEPŘÍDEŠ SPÍŠ SE O TEBE BUDOU PRÁT O MĚ SE KLUCI PEROU ASI TAK 7-9 KLUKŮ ALE JÁ MAM RÁDA JEDNOHO PROTOŽE MĚ MÁ RÁD JAKÁ SEM ON JE TOTIŽ TAKY EMO JEKO JÁ. TAKŽE KDYBI SES MĚ CHTĚL(A) NA NĚCO ZEPTAT MŮŽEŠ NEBO BYS CHTĚLA VĚDĚT JAK BÝT EMO DOOPRAVDY TAK SE OBRAT´ NA MŮJ MAIL .... EMOGIRLPINK@seznam.cz. TET´ NĚCO PRO TY CO NENÁVIDĚJ EMO BUDE TO TROCU DRSNÝ VY VYKOUŘENÍ KRETÉNI A PÍČOVSKÝ KURVI RADŠI NA ŽÁDNEJ EMO BLOG NECHOD´TE VY NEJSTE NIC PROTO NÁM ZÁVIDÍTE POPULARITU ZAVŘETE SVOU HUBU A RADŠI SE DRŽTE U MAMINKY POD SUKNÍ VY VYKOUŘENÍ ZMETCI PARCHANTI.. TO DOKÁŽETE PSÁT DO BLOGŮ ALE NIKOMU TO DO VOČÍ ŘÍCT NEUMÍTE VY ČŮZI BLBÍ CCC NIKDY STE TO NEPROŽILI TAK NEVÍTE JEKÝ TO JE A KDYBY SE NĚKDO Z VÁS MĚ DOSTAL DO RUKY TAK SNIM ZAKROUTIM JEDEN KLUK VO DEMĚ DOSTAL NAKLÁDAČKU A UŽ MĚ POSLOUCHÁ JAKO OCHOČENEJ PEJSEK TEN KDO POMLOUVÁ EMO AT´ SE BOJÍ BUDU TĚ SLEDOVAT VE DNE A V NOCI JÁ TĚ VIDIM TY ŠMEJDE !!!!!!!!!!!!!

Re: čti jek je to z emem já sem totiž emo

(tyna, 16. 10. 2013 19:26)

ty ses vyhul... ja sem emo uz dost dlouho a pochybuju ze ty vis co to je....
Jako ze si prectes par blogu a myslis si ze si borec taky dobry.....A pochybuju ze by si mi dala pres hubu....jinak o EMU nevis vubec nic ....
ses proste mala a blba cupka....Emo neni styl ani moda ani neaka zasrana popularita jak si zrejme myslis...A pochybuju ze k nekomu prides a reknes "Kdo chce bejt emo???" a vschni zvednou ruce to fakt ne a lituju ty kluky co o tobe maji "zajem" takze zlato radsi uz NIKDY NIC O EMU NEPIS!!!

totálny emo-to jsem ja

(sarah alien, 2. 12. 2013 15:27)

Ahojky chcela sem se te zeptat ja sem s emo zacala asi ored rokem a neco vsichni v skole se mi smaly nejdriv nevbjedeli co se to se mnou deje a pak jedna holka vikrikla ona je emo jako jo a tetkon ma BFF nevjedela co to je tak se jizrptala a ona ji rekla ze to se jako podrezavame a ze kdys se na ni nastvu tak ze ji zabiju a ona to rekla ostatnim jo a tet se mi vsichni vyhybaji ze prej je zabiju nebo co co mam delat
Pls odpis e.m.o kid

realita je iná

(shinigami, 29. 8. 2013 14:06)

Ahoj, tak teda aby som povedala svoj názor : toto je odpísané z neakého hlúpeho týnedžerského časopisu ktorý píše čokoľvek aby sa predával. Realita je iná . Ja mám kamarátta ktorý je emo a poznala som ho aj predtým kým sa začal obliekať tak ako teraz. Realita je asi taká že pravým emákom sa človek nestane pretože sa tak rozhodol. Byť emo je už dané v povahe daného človeka. Ak použijeme môjho kamaráta ako príklad tak bol odjakživa samotár, nezhovorčivý, mierne pesimistický a (nič v zlom) ľahko sa rozplakal. Niekoľko krát som ho už dostávala z depky. Vždy bol veľmi citlivý a asociálny. No aby som sa vrátila k téme - emákom sa nestaneš cez noc trvá to týždne, mesiace, roky. Plnohodnotný emo -ten čo to nerobí pre zábavu a štýl- je taký už od prírody alebo ho zmení nejaká udalosť. Podla mňa tento článok uráža tých čo sú emo. Toť môj názor.

wtf?!

(###, 4. 5. 2013 22:12)

Jako srry, ale tohle že je emo?? Ty víš o emo z brava, ne? Pravopis:5 , ,,emology" :5 a to jen proto, že horší známka není... Je.mi zle.

v kolika letech?

(Karolína, 24. 4. 2013 22:28)

v kolika letech můžu být emo?

...

(Diamant, 2. 11. 2012 19:37)

Za to co tu píšeš dej si do huby ,;] akorát ztrapnuješ subkulturu emo,jsem emařka a zajímám se hodně o tento styl ale todle akorát můžou napsat lidi ty co o tom vědí kulový ;]

Re: ...

(Zeljko, 14. 4. 2013 17:46)

ahoj ;] chtěl bych se tě zeptat,jak bych mohl být emo ? btw odepiš na tenhle e-mail pls fryomen@seznam.cz


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »